Indie – část první: Delhi

Indie mě vždycky lákala a po tripu do Indonésie jsem si řekl, že bych si i troufl na velkou Indii, o které se říká, že je to taková zkouška cestovatelů. Chtěl jsem vidět tu kulturu a prostě si to opravdu zažít.

Naše první zastávka bylo Delhi, kam jsme přiletěli. Hned první ubytování nám ukázalo, jak to asi bude vypadat po celou dobu, kdy v Indii budeme. Měli jsme hranici, že přes 650Kč na noc nepůjdeme, ale spali jsme většinou za 500kč za dva dohromady. No, za tyto peníze dostanete pokoj se špinavým povlečením s oknem do zdi, záchod byl neumytý a bez toaletního papíru. Já s tím až takový problém neměl, hlavu složím kdekoliv. Jen mi vadilo, že za poměrně dost peněz dostanu takový pokoj. Na druhý den jsme vyšli do ulic a šli si vyřídit základní věci pro fungování a to třeba SIM-kartu do mobilu, ať můžeme používat navigaci. Ta SIM-karta, to byla docela vtipná záležitost. Nejde to, jen tak si ji koupit. Musíte vyplnit speciální formulář a musí za vás ručit někdo, kdo žije v Indi a má indické číslo. Na které mu po 24h přijde aktivační kód, který pak zadáte do svého mobilu, a tím vám aktivuje vaši SIM-kartu. My jsme poprosili recepčních našeho hotelu, jestli bychom nemohli použít jejich číslo. Oni souhlasili, ale nakonec se ukázalo, že se na nás vyprdli a kartu nám neaktivovali. Museli jsme si SIM-kartu vyřídit znovu, ale to až o dva dny později, v Agře.

Delhi je obrovské, s obrovskými paláci a zahradami a je tam i metro. Bez něj by cestování po městě bylo opravdu náročné. Ale není to tak, jako kdybyste byli v Praze, nebo v nějakém jiném moderním městě. Působí to spíš jak obrovská vesnice. Jsou tam obrovské trhy a každý se orientuje na něco jiné. Jeden je jen na oblečení, druhý na jídlo a třetí třeba na koření. Když se chcete odpoledne někam dostat ťukťukem, nebo autem, je to skoro nemožné. Ulice jsou tak zaplněné, že je lepší se protlačit pěšky a využívat metro. Překvapilo mě, že u vstupu na každé veřejné místo, jako bylo třeba už zmíněné metro nebo obchodní dům, je voják nebo policie, která vás prohledá, jestli nemáte zbraně. Je to prý kvůli teroristickým útokům, které se staly před několika lety v Bombaji. V Delhi jsme pobývali první dva dny po příletu a pak poslední čtyři dny před tím, než jsme odletěli a slavili jsme tam vlastně i nový rok. První dny jsme měli ubytování na okraji města, kde nebyl velký provoz, ale poslední dny jsme bydleli v centru a tam to bylo masakr. V hotelu nám řekli, ať večer ani nechodíme moc ven, že nás tam můžou okrást. Ven jsme šli samozřejmě i večer a viděli jsme jak policie honila zloděje v naší ulici. Hotel byl v ulici, kde byl poměrně nepořádek a lidi tam bydleli v malých bytech a většinu času trávili venku.


Další blog bude o naší další zastávce v Agře.Pod fotkama najdete video z Delhi, které je natočené a sestříhané na mobil.
Delhi video
Podělte se o své myšlenky